MEDCON 2021 22 – 25 Nisan 2021 | Online “Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi”
Ücretsiz Kayıt Olun!

Sağlık ve Teknoloji Alanında Geleceğe Yön Verecek Gelişmeleri Kamu ve Özel Sektörden Profesyonellerin, Akademisyenlerin Vizyonuyla Dinleyin

  MEDCON
  MEDCON NEDİR?
  Türkiye’nin En Büyük Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi

  MEDCON 2017’den bu yana IEEE Ankara University Student Branch tarafından Ankara Üniversitesi çatısı altında T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı başta olmak üzere kamu ve idari kuruluşlarca desteklenerek her yıl; sağlık, bilim ve teknoloji olgularını en kapsamlı şekilde birleştiren ve sektörlerin geleceğine ışık tutan bir platformdur.

  Sağlık, bilim ve teknoloji alanlarında en güncel dinamikleri ve sektörlerin geleceğine dair en kapsamlı konuları akademisyenler, sektör liderleri ve uzmanlardan oluşan seçkin konuşmacılar eşliğinde katılımcılara aktaran MEDCON geçtiğimiz yıllar içerisinde hem katılımcı hem de ziyaretçi sayısını katlayarak artırmıştır. Geniş Fuaye Alanı ve Zirve Oturumları ile sağlık sektörü ekosistemini ve akademiyi bir araya getiren MEDCON son iki yıldır, etkinlik çatısı altında gerçekleşen eş zamanlı farklı programlarla etki alanını genişleterek katılımcılarına aktif Network imkânı ve farklı sektörlerle bir araya gelme olanağını da sunmaktadır.

  Geleceğin dünyasına Sağlık, Bilim ve Teknoloji gözlüğüyle çok yönlü bir bakış açısıyla bakmak, bilgi, deneyim ve ilham paylaşmak için eş zamanlı dopdolu bir etkinlik programı ile 22-25 Nisan tarihleri arasında yılın en büyük etkinliği MEDCON 2021’e davetlisiniz.

  Katılımcı Profili

  • Bakanlıklar, Bakanlar ve Kamu Kurumlarının Üst Düzey Yetkilileri
  • Sağlık Alanında Faaliyet Gösteren Kamu Kuruluşları
  • Dünyanın En Büyük Global Sağlık ve Teknoloji Firmaları
  • Uzmanlık Alanlarında Türkiye’nin En İyi Doktorları
  • Türkiye’nin Köklü Sağlık Kuruluşlarının Yöneticileri ve Çalışanları
  • Sağlık Sektörü Vakıf ve Dernekleri
  • Mühendislik, Tıp, Eczacılık, Fen, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri Fakülteleri
  • Türkiye’nin Alanında Uzman Seçkin Akademisyenler

  Ziyaretçi Profili

  Öncelikli katılımcı hedefimiz biyomedikal mühendisliği, tıp, eczacılık, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, kimya mühendisliği, gıda mühendisliği, fizik mühendisliği, biyoloji, kimya, fizik, matematik, istatistik, beslenme ve diyetetik, çocuk gelişimi, odyoloji, ortez ve protez, sağlık yönetimi, hemşirelik, biyomedikal cihaz teknolojileri bölümlerinde halen öğrenimine devam eden 25.000’e yakın lisans öğrencisi ve diğer bölümlerdeki öğrenciler oluşturmaktadır.

  Daha sonra Türkiye’de bulunan; 107 IEEE öğrenci topluluğunun 20.000 üyesi, 81 Tıp Fakültesinin 60.000 üyesi, 45 Eczacılık Fakültesinin 15.000 üyesi, 17 Fen Fakültesinin 20.000 öğrencisi, 74 Sağlık Bilimleri Fakültesin 25.000 öğrencisi, 35 Biyomedikal Mühendisliğinin 10.000 öğrencisi, 130 Hemşirelik Lisans Programının 80.000 öğrencisi ve diğer katılımcı öğrenciler ile birlikte 150.000 öğrenci etkinliğimizin hedef kitlesidir.

  Tüm bunlara özel ve kamu personelleri, akademisyenler ve doktorlar da eklenerek yaklaşık 250.000 kişilik bir ekosistem hedeflenmektedir.

  MEDCON
  [ Neden Medcon?]
  MEDCON’da Neden Yer Almalısınız?
  MEDCON 2021’de kurumunuzla dünyanın en büyük sağlık, bilim ve teknoloji kurumları ile bir araya gelerek alanlarında ürettikleri çözümleri ve gelecek vizyonlarını dinleme, fikir ve ilham alışverişinde bulunacaksınız.
  MEDCON ayrıca Girişimci Zirvesi kapsamında bu yıl katılımcılarına, Türkiye’nin yerli global girişimlerini kurucularından ve üst düzey yetkililerinden dinleme, girişimciliğin geleceğine yön veren kurumlarla bir arada bulunma fırsatı sunuyor.
  MEDCON 2021’de içinde olduğumuz pandemi koşullarında zorunlu bir gelişim sürecinde teknoloji ve bilimle en yüksek temas halinde bulunan sağlık sektörünü ve ekosistemin oyun kurucularını tanıyacaksınız.
  Online olarak gerçekleşecek etkinlik sayesinde Türkiye’nin 81 ilinde uzman akademisyenlerin, doktorların, kamu ve özel sektör personellerinin ve binlerce üniversite öğrencisinin bir araya geleceği yılın en büyük sağlık ve teknoloji etkinliğinin bir parçası olacaksınız.
  SPONSORLAR

  Türkiye’nin Tek En Geniş Kapsamlı Sağlık, Bilim ve Teknoloji Etkinliğinde Kurumunuzla Sponsor Olarak Yer Alın.

  MEDCON
  Institute of Electrical and Electronics Engineers
  IEEE HAKKINDA

  IEEE mühendisliğin yaratıcılık, geliştirme, bütünleştirme, paylaştırma işlevine; elektro teknoloji ve bilgi teknolojisine, insanlığa yararlı bilimlere ve uzmanlık alanlarına katkıda bulunan, kar amacı olmayan teknik bir mesleki organizasyondur. Tarihi gelişimine baktığımızda AIEE (Amerikan Elektrik Mühendisleri Enstitüsü) ve IRE (Radyo Mühendisleri Enstitüsü) topluluklarının birleşmesi 1963 yılında resmen kurulan IEEE, dünya genelindeki en büyük teknik organizasyonlardan birisidir, 2014 yılı itibariyle 160 ülkede 426.000 den fazla üyesi bulunan enstitünün %44,7’si ABD dışında yaşamaktadır. 

  IEEE tüm dünyada Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği yayınlarının yaklaşık %30’unu tek başına yayınlamaktadır. Aylık yayın dergiler, kitaplar, standartlar, konferans notları, elektronik ürünler ve çeşitli medya ürünlerini yayınlama programı bu yayınlara dahildir.

  • Yılda 300’den fazla konferans,
  • 700’den fazla standart geliştirme grubu,
  • 39 Teknik Kurum ve bir Teknik Konsey,
  • IEEE, üyelerinin hayat boyu süren öğrenim sürecinde onlar mesleki açıdan çok önemli yardımlarda bulunur; Ulusal ve uluslararası konferanslar, seminerler, kariyer geliştirme ve network üzerine mesleki toplantılar,
  • Gönüllü aktivitelerle liderlik ve diğer kişisel becerileri geliştirme fırsatı,
  • 300’den fazla sürekli-eğitim ve geliştirme programı,
  • Kariyer yönetimi ekipmanları ve kaynak materyaller,
  • Finansal servisler ve portatif yarar programları.

  Dünya’da IEEE

   IEEE dünya çapındaki üyelerinden oluşan bir topluluğu şöyle oluşturur:

  • IEEE “Society”, “Section”, “Chapters” ve “Student Branch” lardan oluşan geniş bir ağdır,
  • Endüstriyel ve mesleki hayatın gelişmesine hizmet eden bir araçtır,
  • Mühendislerin başarılarını ödüllendirerek varlıklarını kabul eder,
  • Dünya çapındaki diğer teknik organizasyonlarla birliktelik kurar.
  117069+
  Öğrenci Üye Sayısı
  426650+
  Toplam Üye Sayısı

  Dünya geneline baktığımızda IEEE 10 alt bölgeye ayrılmıştır.

  Üyelerinin %27’si öğrencilerden oluşur ve bünyesinde 2669 “IEEE Student Branch” bulunmaktadır.

  MEDCON 2021 Zirve Programı

  MEDCON
  Engineering in Medicine and Biology Society
  EMBS HAKKINDA

  EMBS (Engineering in Medicine and Biology Society), dünya çapında geliştirilen mühendislik bilimleri ile teknolojiyi tıp ve biyolojiye uygulayan, bu amaçla insan yaşam kalitesini arttırmaya yönelik araştırma bilgilerini da paylaşarak mesleki gelişimi sağlama, mesleğe teşviki arttırma, teknik standartları belirleme, kişiler ile kurumlar arasındaki ağı genişletme ve geliştirme ayrıca biyomühendislik ve sağlık teknolojilerinin gelecekteki gelişmelerini etkileyecek çalışmaları takip etmek amacıyla kurulmuş teknik bir mesleki organizasyondur.

  97 ülkede 11.000’den fazla üyesi olan EMBS; üyelerine, bilimin en hızlı ilerleyen alanlarından birini şekillendiren insanlara, uygulamalara, bilgi ve fikirlere erişim olanağını sağlar. Bunu birden fazla disiplini (bilim insanları, mühendisler, hekimler ve eğitim görevlileri) paneller, konferanslar, teknik eğitim ve çalıştaylar aracılığıyla bir araya getirerek insanlara ulaştırır.

  EMBS güçlü bir potansiyele sahip, disiplinler arası ve pek çok projeyi gerçekleştirmeye elverişli bir topluluktur.

  • Teknik İlgi Alanları:
  • Teşhis ve tedavi sistemleri
  • Terapötik sistemler
  • Sağlık ve biyoenformatik sistemleri
  • Teknoloji ve metodoloji
  • Biyomedikal görüntüleme ve görüntü işleme
  • Biyomedikal sinyal işleme
  • Biyomedikal sensör ve sistemler
  • Kalp akciğer sistemi
  • Nöromühendislik
  • Biyorobotik
  • Biyonanoteknoloji ve biyomikro elektromekanik sistemler
  • Sağlık alanındaki inovasyonlar için çevrimsel mühendislik
  • Hesaplamalı biyoloji ve fizyom

  IEEE Ankara EMBS Hakkında

  2016-2017 Eğitim- Öğretim yılı güz döneminde Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği bölüm binasının çatı katında; teknolojiye ve kendini geliştirmeye açık bölüm öğrencileri tarafından “Dünyanın En Büyük Mühendislik Topluluğu” olan IEEE’nin (Institute of Electrical and Electronics Engineers) yine “Dünyanın En Büyük Biyomedikal Mühendisliği Topluluğu” olarak nitelendirilen alt komitesi IEEE EMBS (Engineering in Medicine and Biology Society); sağlık teknolojilerini öğrenip geliştirmek ve kişisel gelişim üzerinde sorumluluk bilinci yüksek, ahlaklı, üretken mühendisler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. 

  Kurulduğu yıl birçok teknik proje yapıp bu konudaki isteğini ortaya koymuştur. Daha sonrasında MEDCON adlı güzel bir salon etkinliği yapıp kendi bölümündeki öğrencilere bilgi ve tecrübe aşılatmıştır. Sonraki yıllarda teknik projelerde bilgisi ve tecrübesini kanıtlamış, MEDCON adlı etkinliğini “Türkiye’nin En Büyük Sağlık, Bilim, Teknoloji ve İnovasyon Zirvesi” haline getirmiş ve Türkiye’nin dört bir yanından öğrenci, akademisyen, firma çalışanı vb. kişilerle toplamda bini aşkın ziyaretçisiyle dev bir kongre haline dönüştürmüş, bu etkinliğinin yanı sıra teknik ve kişisel gelişim ana başlıklı BIOTALKS adında seminer serüvenlerini başlatmıştır.

  İkinci yılından itibaren bilim ve teknoloji alanlarında öğrenci ve akademisyen yazılarını bir araya getiren BIOMENTION adlı dergiyi çıkarmış, yıl içerisinde ağaç dikme, gazilerimizi ziyaret, köy okulu projesi vb. sosyal sorumluluk projelerine imza atmış, Türkiye’nin dört bir yanındaki kongre, fuar vb. etkinliklerde kendisini en iyi şekilde temsil etmiş ve IEEE EMBS global etkinliği olan EMBCON’a ev sahipliği yapmıştır.

  Yıllar içinde topluluğun üyelerinin ve çalışma alanlarının kategorileri artmış; tıp, biyoloji, eczacılık, kimya vb. diğer bölümlerden üyeleri ve katılımcıları bünyesine katarak sağlığın hemen her alanında üretken ve geliştirmiş bireyleri ülkeye kazandırmayı edinerek yoluna devam etmektedir. 

  IEEE Ankara Üniversitesi EMBS Genel Başkanı

  Muhammed Can DAMA

  Medcon
  [Yeni ne var?]
  Blog
  MEDCON
  [Ücretsiz Kayıt Olun]
  Kayıt Formu